De Rituelenkar
Nu te zien in CEC gebouw aan de Bijlmerdreef
De Rituelenkar: van Hollandse jenever tot Papegaaienvrouw
Nynke Deinema en Caroline de Roy, Stichting Tijdelijk Zicht
Opening: 14 mei
Was t/m 14 juni te zien in CBK Zuidoost
Nynke Deinema en Caroline de Roy gingen op zoek naar grote en kleine rituelen. Met een speciale bakfiets trokken zij een half jaar door Amsterdam Zuidoost. Zo verzamelden ze verhalen over rituelen: op straat, bij scholen, bij bibliotheken. In workshops vroegen Deinema en De Roy de deelnemers om objecten te kleien die een rol spelen bij het uitvoeren van rituelen. De verzamelde indrukken en bijdragen zijn opgeslagen in de Rituelenkar; fragmentarisch, vrij vormgegeven naar de interpretaties van de kunstenaars.
CBK Zuidoost toont De Rituelenkar als sculptuur op wielen, staande in een landschap van wit geglazuurde kleiobjecten. Te zien t/ 11 juni.
De zoektocht naar rituelen was ook inspiratiebron voor een tijdelijk kunstwerk in de openbare ruimte: Oso Sma 2011. In opdracht van CBK Zuidoost en het CEC maakten Deinema en De Roy voor het atrium van het CEC een groot hangend sculptuur. Fragmenten van verhalen over rituelen komen uit de hemel vallen, als een beschermende wolk boven de hoofden van de mensen in het atrium. Te zien in CEC t/m december.
De tocht van De Rituelenkar: van Hollandse jenever tot Papegaaienvrouw is te volgen op www.vanhollandsejenevertotpapegaaienvrouw.blogspot.com. Een publicatie met beperkte oplage is te koop via de kunstenaars en CBK Zuidoost.
Dit project is gerealiseerd mede dankzij financiële steun van: Prins Bernard Cultuurfonds, Stadsdeel Zuidoost Amsterdam, Stichting Doen, VSB fonds, Woningcorporatie Rochdale.
Met dank aan: De Blauwe Lijn, De Polsstok, Openbare Bibliotheek Amsterdam filialen Reigersbos en Bijlmerplein, ROC op Maat, Taalwijzer en alle deelnemers.
Meer informatie: www.tijdelijkzicht.nl
