opdrachten

Do the Bijlmershake

een film voor en door Bijlmer bewoners

Première op 1 april 2010, tevens te zien tijdens het urban arts & culture festival Metro54 in het Arenagebied op 16 en 17 juli en op Kwakoe, Amsterdam Zuidoost.
Kunstenaars: Olivia Glebbeek & Evelien Krijl

Neem ‘m aan, hou ’m vast, sla ‘m op, geef ’m door, neem ‘m mee en doe the Bijlmershake

uit the Bijlmershake, Anno_MC

In Holendrecht geeft Anno_MC de aanzet tot de Bijlmershake. Hij doet dit met een street style groet aan oma Kwint. Hiermee is een kettingreactie in gang gezet waarbij de begroeting zich van bewoner tot bewoner, dwars door Zuidoost heen voortbeweegt.

Gaandeweg vervormt de begroeting en resulteert hij in een originele en eigenzinnige groet: de Bijlmershake die wordt gevormd door de vele verschillende handen die hem ontvangen, eigen maken en doorgeven.

De ontwikkeling van de shake is gefilmd. De première van het uiteindelijke resultaat vindt plaats tijdens de opening van het nieuwe gebouw van CBK Zuidoost.

Do the Bijlmershake is een project van kunstenaars Olivia Glebbeek & Evelien Krijl in opdracht van CBK Zuidoost. Anno_MC schreef de bijbehorende lyrics.


Anno_MC vs Oma Kwint | Foto: Glebbeek & Krijl

Klik op een foto voor vergroting